تور نجات

 

 

تور نجات متشکل از شبکه توری است که جهت جلوگیری از سقوط افراد، مصالح، ابزار و ... مورد استفاده قرار می گیرد. تورها بصورت سه لایه جهت جلوگیری از سقوط افراد، مصالح،ابزار و بصورت دولایه جهت جلوگیری از سقوط افراد و ابزار، بصورت یک لایه جهت جلوگیری از سقوط افراد بکار می رود.

 

 

 

 

انواع تور نجات:

- تور نجات محیطی (کنسولی): همانگونه که از نام این محصول پیداست این نوع تورها با بهره گیری از یک فریم فلزی نصب می شوند که قابلیت استقرار به صورت کنسولی از لبه سطح کار را دارند که بیشتر در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

- تورهای حفاظتی گسترده: این دسته از تورهای ایمنی جهت جلوگیری از سقوط افراد و یا مصالح در فضاهای باز داخل سازه (وید، چال آسانسور و ...) بصورت افقی استفاده می شود.

- تورهای ایمنی عمودی: این نوع تورهای ایمنی به صورت عمودی به یک ساختار پشتیبان متصل می شوند و با محصورسازی موضع کار از سقوط افراد و اجسام جلوگیری می نماید.


 نکات مهم :

- تور نجات حداقل 2.4 و حداکثر 4.6 متر پایین تر از ناحیه یا تراز کار نصب شده باشد.

- تور نجات باید 2.4 متر از هر طرف از کنارهای ناحیه کاری بیشتر ادامه داشته باشد.

- تور نجاتی که از چندین تور تشکیل می شود باید بصورت ایمن به هم متصل شده بطوریکه توانایی جذب نیروی برابر یا بزرگتر را داشته باشد.

- تور نجات باید به گونه ای نصب شود که بین کارگر و تور هیچ مانعی وجود نداشته باشد.

- تور نباید با اجسام زیر آن یا سطوح دیگر تماس پیدا کند.

- تور نجات باید بصورت هفتگی مورد بازرسی قرار گرفته، صحت و سلامت تور بررسی و تایید شود. در صورت مشاهده هرگونه عیبی لازم است نسبت به تعویض تور های معیوب و یا قطعات صدمه دیده اقدام گردد.

 


مشخصات تور نجات:

- تورهای نجات بصورت یک لایه، دولایه وسه لایه، با ابعاد مختلف و با ابعاد چشمی 10*10 و 5*5 و 1*1 سانتی متر، بصورت ترکیبی قابل عرضه می باشد.

- ابعاد بر اساس سفارش مشتری می باشد.

- قطر طناب: 6 میلیمتر

- تورهای نجات با متریال پلی آمید،پلی پروپلین و پلی استر موجود می باشد.

- استاندارد: EN 1263-1

 

 

 

 

 

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تجهیزات امداد و نجات ایران می باشد.

Search